Unirea Braniştea     - Avântul Vânători  2-6

9.06.2010, ora 17.00
Barcea                   - Ghidigeni                 4-1
CS Gloria Iveşti      - Avântul Vânători   3-2 (0-3 masa verde)

Smârdan                 - Șivița                      5-2 (4-0)
Jucătorii, la început de meci, erau în număr de 21 pe teren, asta deoarece echipa Șivița nu a fost în stare să alinieze nici măcar un prim unsprezece. Deci au jucat din primul minut în 10 oameni, arbitrul nelăsându-i să titularizeze un jucător ce nu era legitimat la Voința.
În cele 2 minute de prelungire ale primei reprize dictate de arbitru s-a înscris golul nr. patru, de fapt un autogol al jucătorului cu nr. 2 de la Voința Șivița.
Tot pe final de primă repriză a fost anulat un gol Voinței pentru un offside evident. Jucătorii au protestat vehement, unul dintre ei strigând că e "bătaie de joc", dar nu se gândește că bătaie de joc e din partea echipei lui pentru faptul că nu au venit la Smârdan nici măcar cu un prim 11, ca să nu mai vorbim și de rezerve.
 Până a început repriza a 2a a mai venit și al 11-lea jucător al Șiviței, echipa reușind să înscrie două goluri, din care unul din penalty. Scorul devine deci 4-2. Echipa gazdă mai perforează o dată poarta Șiviței ducând scorul la 5-2 final.